Witaj w Klubie! :)

Yoga Life Club to zespół przyjaciół z Koszalina promujących styl życia zgodny z zasadami starożytnej jogi.

Klub został założony ok. 10 lat temu i prowadzony jest przez Dorotę Ciźlę, wieloletnią instruktorkę medytacji i jogi, wegetariankę, a także certyfikowaną diet coach. W jej wysiłkach wspiera ją kilkunastoosobowa grupa przyjaciół i fanów klubu.

Promujemy życie zgodne z zasadami jogi, jogi pojętej w jej oryginalnym filozoficznym znaczeniu - jako praktyki prowadzącej do osiągnięcia naszych ponadczasowych celów i duchowych wartości.

Przede wszystkim uczymy medytacji - praktyki która ma najbardziej korzystny wpływ na życie człowieka. Medytacja skutecznie pomaga w opanowaniu umysłu, podnosi odporność na stres i pozwala doświadczyć wewnętrznej radości i satysfakcji. Dlatego też krótka sesja medytacji towarzyszy wszystkim naszym zajęciom.

Oczywiście organizujemy zajęcia z hatha-jogą. Wykorzystując piękną nadmorską i leśną okolicę Koszalina robimy częste weekendowe leśne spacery z jogą lub wypady z jogą na plażę. Takie kilkugodzinne wypady na łono natury zwykle wypełnione są ćwiczeniami jogi, krótką medytacją, często zakończone są wege ogniskiem.

Promujemy wegetarianizm - najlepszą dietę dla osób z ambicją do prowadzenia życia na wyższym poziomie. Prowadzimy więc częste kursy wege gotowania i publikujemy porady dla początkujących wegetarian.

Na sobotnich spotkaniach Klubu Zdrowia uczymy jak zdrowo żyć i jeść. Omawiamy zasady zdrowego odżywiania, prawidłowego przygotowywania i łączenia pokarmów, odkrywamy tajniki Ayurvedy, dzielimy się praktycznymi poradami ja sprawniej radzić sobie w kuchni.

Od czasu do czasu organizujemy również inspirujące spotkania filozoficzne, na którym omawiamy zagadnienia współczesnego życia w świetle starożytnej filozofii jogi. W oparciu o starożytne pisma wedyjskie rozważamy fundamentalne zasady dotyczące życia, jego celu, tożsamości człowieka.

A po godzinach zapraszamy na relaksujące wieczory z muzyczną medytacją.

Wszystkie zajęcia są zawsze bezpłatne, ewentualnie - jak np. w przypadku kursów gotowania - organizowane na zasadzie składki na produkty.

Gorąco zachęcamy do kontaktu i uczestniczenie w naszych zajęciach!